دفتر خدمات هواشناسی ملی ایالات متحده آمریکا

لینک معرفی شده:

https://www.weather.gov/

اطلاعات لینک کاربردی

دفتر مرکزی خدمات هواشناسی ملی (NWS)، مسئول خدمات هواشناسی آمریکا است و هماهنگی برنامه‌های مرتبط با هشدارها و پیش بینی آب و هوا را برای اطمینان از سازگاری و اثربخشی خدمات آب و هوا و اطمینان از ارائه هشدارهای آب و هوا و ... به دولت، صنعت و عموم مردم، انجام می‌دهد.
  • دسته: مراجع تخصصی مدیریت بحران
  • تاریخ ثبت: 1401/06/22
  • ثبت‌کننده: راهبر پایگاه جامع مدیریت بحران
  • تعداد بازدید: 486

دفتر مرکزی خدمات هواشناسی ملی (NWS)، مسئول خدمات هواشناسی آمریکا است و هماهنگی برنامه‌های مرتبط با هشدارها و پیش بینی آب و هوا را برای اطمینان از سازگاری و اثربخشی خدمات آب و هوا و اطمینان از ارائه هشدارهای آب و هوا و ... به دولت، صنعت و عموم مردم، انجام می‌دهد. ستاد NWS، همچنین اطمینان حاصل می‌کند که بودجه برای پشتیبانی از نیازهای میدانی در دسترس است، منابع فناوری اطلاعات را مدیریت می‌کند و برنامه هماهنگ NOAA از فعالیت‌های مرتبط با آب و هوا در سراسر دفاتر را تضمین می‌کند.

شش دفتر منطقه‌ای NWS (دفاتر شرقی، جنوبی، مرکزی، غربی، آلاسکا و  اقیانوس آرام)، کلیه برنامه‌های عملیاتی و علمی هواشناسی، هیدرولوژیکی و اقیانوس شناسی منطقه از جمله مشاهده شبکه‌ها، خدمات آب و هوا، پیش بینی و اقلیم شناسی و هیدرولوژی را مدیریت می‌کنند. همچنین، بر این خدمات نظارت می‌کنند و منابع را برای ارائه مؤثرترین خدمات آب و هوا و هشدار ممکن تنظیم می‌کنند. 

مراکز ملی پیش بینی محیطی (NCEP)، پیش بینی‌های زیست محیطی مبتنی بر علم روز را ارائه می‌دهد. تحلیل‌ها، راهنمایی‌ها، پیش بینی‌ها و هشدارهای قابل اعتماد، به موقع و دقیق برای حفاظت از جان و مال و ارتقای اقتصاد ملی ارائه می‌کند. NCEP از 9 مرکز مجزا شامل مرکز هواشناسی هوانوردی، مرکز پیش بینی آب و هوا، مرکز ملی طوفان، مرکز پیش بینی طوفان، مرکز پیش بینی هوای فضایی، مرکز پیش بینی آب و هوا، مرکز پیش بینی اقیانوس، مرکز مدل سازی محیطی و عملیات مرکزی NCEP تشکیل شده است. NCEP نقطه شروع تقریباً تمام پیش بینی های آب و هوا در ایالات متحده است.

WFOهای محلی (دفاتر محلی پیش بینی آب و هوا) مسئول صدور توصیه‌ها، هشدارها، بیانیه‌ها و پیش بینی‌های کوتاه مدت برای هشدار منطقه محلی خود از جمله مردم، رسانه‌ها، مدیریت اضطراری، جامعه هوانوردی و سایر مشتریان در 24 ساعت شبانه روز و 365 روز در سال هستند تا مصونیت عمومی از خطرات جوی به طور خاص، پیش‌بینی‌کنندگان پیش‌بینی‌های گرافیکی و دیجیتالی، هشدارها، ساعت‌ها و توصیه‌ها، پیش‌بینی‌های هوانوردی، و پیش‌بینی‌ها و هشدارهای رودخانه‌ای را تهیه کنند. آن‌ها مشاهدات آب و هوا را نظارت می‌کنند، خدمات عمومی را ارائه می دهند، و برنامه‌ها / پخش برنامه‌ها را در یازده ایستگاه NOAA Weather Radio-All Hazards پخش می‌کنند. همچنین داده‌های رودخانه و بارندگی را جمع‌آوری و منتشر می‌کنند، بالن‌ها را برای جمع‌آوری داده‌های آب‌وهوای هوای فوقانی پرتاب می‌کنند، برنامه مشاهده‌گر هوای تعاونی را مدیریت می‌کنند و خلاصه‌ها و گزارش‌های داده‌های اقلیم‌شناسی محلی را تهیه می‌کنند.

هشدارهای به موقع سیل و پیش‌بینی دقیق رودخانه برای نجات جان و اموال حیاتی است. 13عدد RFC مراقب آبراه‌های ایالات متحده هستند تا خسارات جانی و مالی ناشی از سیل را به حداقل برسانند و نیازهای خدمات آب ایالات متحده را برآورده کنند. RFCها، پیش بینی‌ها و اطلاعات به موقع و دقیق آب را برای حمایت از مشتریان و شرکای NWS تولید می کنند. RFCها پیش بینی سیل، اطلاعات رودخانه و آب مورد استفاده برای ناوبری، تفریح، عملیات مخزن و برنامه‌های تامین آب را تولید می‌کنند. مرکز ملی آب (NWC)، مرکز عملیات پیش بینی آب است. NWC توانایی‌های پیش‌بینی آب ایالات متحده را برای سیل و خشکسالی تقویت می‌کند، آمادگی برای بلایای مرتبط با آب را بهبود می‌بخشد و تصمیمات آب با ارزش بالا را در سطوح محلی، ایالتی و ملی اطلاع‌رسانی می‌کند. این مرکز مراکز پیش‌بینی رودخانه‌های منطقه‌ای موجود را با یک مرکز ملی متمرکز بر اطلاعات آب و خدمات به ایالات متحده تکمیل می‌کند. این مرکز همچنین از تحقیقات و همکاری در بین آژانس‌های علمی و مدیریت آب فدرال پشتیبانی خواهد کرد.

CWSUها اطلاعات دقیق و قابل اعتماد آب و هوا را در اختیار اداره هوانوردی فدرال (FAA) قرار می‌دهند که به امن‌ترین و کارآمدترین استفاده از سیستم ملی فضای هوایی ایالات متحده کمک می کند. 84 هواشناس خدمات ملی هواشناسی به طور مساوی در 21 عدد CWSU پراکنده هستند که در مراکز کنترل ترافیک مسیر هوایی قرار دارند. هواشناسان CWSU به صورت حضوری در محل با کنترلرهای ترافیک هوایی صحبت می کنند و برای کمک به پرسنل FAA در مسیریابی ایمن و کارآمد ترافیک بسیار حیاتی هستند. کارکردهای دیگر شامل تولید و انتشار یک پیش‌بینی کوتاه‌مدت آب و هوا (حداکثر 2 ساعت) در مورد تأثیر آب و هوا بر هوانوردی و محصول پیش‌بینی با برد متوسط ​​(2 تا 12 ساعت) و استفاده برای برنامه‌ریزی است.

مطالب مرتبط
آخرین مطالب

با تایید این پیام، با سیاست حفظ حریم خصوصی و استفاده از کوکی های ما موافقت می کنید.